/Files/images/metodichna_robota/Методична робота.gif

Педагогічний колектив ХЗОШ № 151 понад п’яти років працює над єдиною науково-методичною темою: «Створення умов оптимального розвитку педагогічної творчості вчителя для підвищення духовного, інтелектуального та фізичного потенціалу особистості учня».

Основними напрямками методичної роботи у ХЗОШ № 151є :

1. Удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників щодо інноваційної діяльності.

2. Проведення моніторингових досліджень рівня педагогічної майстерності вчителів, спираючись на новітні програми Міністерства освіти і науки України.

3. Аналіз знань та умінь учнів з різних дисциплін, упровадження нових педагогічних технологій, пов’язаних з використанням ІКТ. Презентацій, мультимедійного обладнання.

4. Організація роботи з обдарованими дітьми в напрямку: «Розвиток творчої обдарованості старшокласників в умовах гурткової роботи ( гурток «Психологія»)».

У ХЗОШ № 151 працює методичний кабінет, у якому регулярно проводяться засідання методичних об’єднань вчителів, наради при директорі, педагогічні читання на тему: «Панорама творчих уроків та позакласних заходів». Складена картотека методичної літератури та періодичних видань, наявні оглядові стенди «Методичний дайджест», «Сучасний урок», «Атестація вчителів», «Підвищення професійної майстерності педагогічних працівників».

/Files/images/metodichna_robota/фото20.JPG

На базі методичних об’єднань працює “Школа молодого вчителя”, яка допомагає молодим спеціалістам у професійній адаптації, вивченню та впровадженню новітніх методик при проведенні уроків різних типів, позакласних заходах, різноманітних конкурсах та турнірах, шляхом :

- Проведення « круглих столів» з обміну досвідом;

- індивідуальної роботи щодо вивчення вимог з ведення шкільної документації;

- аналізу роботи молодого вчителя наставниками.

- участі молодих спеціалістів у проведенні різноманітних конкурсаів , турнірів, спортивних змаганнях , олімпіадах з базових дисциплін.

- Багато уваги керівництво школи приділяє роботі з обдарованими дітьми. Традиційною формою виявлення обдарованих учнів є шкільні олімпіади. Переможці яких брали активну участь у проведенні районних олімпіад.

Протягом 2017 - 2018 навчального року учні та вчителі школи брали активну участь у проведенні різноманітних конкурсів, турнірів, фестивалів районного, міського та Всеукраїнського значення:

1. Всеукраїнський конкурс “Колосок” (78 учнів).

2. Конференція “Воєнне минуле рідного краю”.

3. Районні конкурси “Юний історик”, “Юний еколог”, “Юний економіст”, “Юний географ”, "Юний журналіст".

4. Конкурси з математики “Кенгуру”, з фізики “Левеня” (каф. фізики та математики).

5. Всеукраїнській українознавча гра «Соняшник» та «Патріот».

6. Конкурс "Навчання із центром іноземних мов "Ноу-хау" (учні 10-11х класів).

7. Міський турнір з програми “Обдарована молодь”.

8. Участь у конкурсі “Учень року - 2018” (учениця 10-А класу Богатиренко Оксана в номінації "Спортсмен року" посіла 1 місце на міському етапі).

9. Участь у міському учнівському турніру "Харків у назвах вулиць і площ".

10.Участь у міському конкурсі "Англійський із задоволенням".

11. Участь у міжнародному мовно-літературному конкурсі ім.Т.Г.Шевченка.

12. Фестивалі дружин юних пожежних та юних інспекторів дорожньго руху (вчителі Курочка О.Е., Ігнатьєва І.М.).

13. Участь у обласному конкурсі ораторського мистецтва серед учнів 10-11х класів.

14. Всеукраїнські конкурси "Безсмертний подвиг українського народу", "Ордени та медалі моєї родини", "Воєнне минуле моєї Батьківщини".

15. Обласний конкурс "Мій Пушкін" (кафедра російської мови та літератури).

16. Всеукраїнський конкурс "Харківщина - моя Батьківщина" (кафедра суспільних наук).

17. Конкурс знавців історії, присвячений 73-річчю з Дня Перемоги над нацизмом.

18. Мистецький фестиваль педагогічної майстерності "Шляхи підвищення дидактичної компетентності педагогів" (Білоус І.В., Бучнєва І.В., Милованова Т.Ю.

19. Конкурс "Дзвони Чорнобиля" (учні 5-11х класів).

20. Районний та міський етапи конкурсу "Вчитель року - 2018" (призер Гончар І.О. в номінації "Українська мова та література").

Важливим моментом у кадровій роботі із забезпечення високого методичного та професійного рівня діяльність педагогічного колективу є атестація та курсова перепідготовка.

Продовжувалась робота щодо накопичення методичними новинками класних кабінетів школи , враховуючи новітні педагогічні технології кабінети поповнювались роздатковим матеріалом різнорівневого спрямування.