НІ – дитячому травматизму!!!

З 11.05 по 19.05.2011 в школі проводяться бесіди з питань запобігання всім видам дитячого травматизму, в тому числі на воді та поблизу водоймищ. Класні керівники нагадали основні прийоми порятунку на воді.

Нагадуємо! З водою не жартують!

Не лише задоволення приносить вода, особливо тим, хто не вміє плавати. Інколи страждають і добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі.

Найчастіше призводить до нещасних випадків на воді переляк, страх. Коли у воді судома зводить м’язи, це лякає людину. На якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, голосову щілину зводить спазм. Цього часом буває цілком достатньо, аби захлинутися.

Паніка призводить до тяжких наслідків і тоді, коли людина стомлюється, запливши далеко від берега. Буває, що вона навіть втрачає свідомість від переляку. Нічого доброго немає і в нерозумних «жартах», коли, переважно підлітки, притоплюють силоміць один одного. Такі, з дозволу сказати, розваги нерідко закінчуються трагічно.

Отже, категорично заборонено:

- запливати за букову огорожу;

- підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;

- залізати на технічні та запобіжні знаки, буї та інші предмети;

- використовувати рятувальні засоби та спорядження не за призначенням;

- стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де глибина та стан дна невідомі;

- розпивати спиртні напої та купатися в нетверезому стані;

- подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;

- залишати без нагляду малолітніх дітей;

- використовувати моторні, вітрильні, веслові човни у громадських місцях купання за відсутності буйкової огорожі пляжної зони і в межах цієї зони.

Не допускайте біди, дбайте про те, щоб запобігти нещастю.

Кiлькiсть переглядiв: 115