/Files/images/sotsalno_psihologchna_slujba/учениебезмучения.jpeg

Чи можливо вчення без муки? Поради школярам

День середньостатистичного школяра починається словами: «А-а-а ... Не хочу в цю ... школу», а закінчується фразою: «До вихідних (канікул) ще два (три, чотири, п'ять) дня (тижнів, місяців) " - необхідне підкреслити.
Природно, школа - не курорт, але коли вона починає здаватися тобі каторгою ... варто задуматися, а що можна зробити? Адже більшість проблем собі створюємо ми самі, як би сумно це не звучало. Але раз створюємо самі - можемо самі і вирішити.

Отже, що ж потрібно зробити, щоб вчення не ставало мукою?

1. Навчися налаштовуватися на хороше.

Тобто, краще представляти, як ти займаєшся нескладним (і тому улюбленим) працею, пишеш записочки своєї обоже, що сидить через парту, ніж як страждаєш на контрольній з алгебри і болісно колупатися в своїх мізках. Позитив в думках - взагалі найкраща штука від хандри і невпевненості в собі.

2. Розплануйте свій день.

О ні! Планування - зовсім не обов'язково грубезний щоденник з списаними сторінками або листок біля ліжка, де все позначено щохвилини. Просто прикинь, скільки приблизно годин тобі треба на ненависну домашню роботу, скільки залишиться на відпочинок, що включає в себе зависання в чатах і форумах, прогулянки, перегляд улюблених MTV і Муз-ТВ.

3. Навчися ... лягати спати.

Найчастіше школярі скаржаться на школу через колосальне «недосипу», але ніхто не говорить, що ж завадило їм виспатися. Ідея проста, як табурет - хочеш більше спати, лягай раніше. Ясна річ, коли ця величезна гора уроків не відпускає тебе в обійми Морфея (хоча тут теж можна посперечатися - не варто залишати уроки на пізню ніч, см. П. 2). Але ж найчастіше знаходяться інші причини? Ах, South Park йде, кльовий мульт, пропускати не хочу ... або цікавий співрозмовник в ICQ - давай ще поговоримо ... або подрузі треба зателефонувати, або, або ... Більшість «важливих» справ можна перенести на інший день або взагалі скасувати. А вставати буде значно легше.

4. Не сприймай вчителів як ворогів.

Вони теж люди, так-так! І багато хто з них - дуже навіть непогані. А ось якщо ти заздалегідь упереджено ставишся до викладачів, чекаєш від них підступу і при кожному зауваженні дивишся на них примруженими недовірливими очима, вони починають реагувати відповідно. Я вже й не кажу про прекрасній перспективі проводити день за днем ​​"в тилу ворога», який ти вигадуєш собі сам.

5. Не відкладай нічого на «коли-небудь, але тільки не зараз».

Якщо постійно собі говорити: «А твір я напишу завтра. Ні, післязавтра. А, у мене все одно крайній термін - субота. У п'ятницю напишу ... », то рано чи пізно накопичиться така кількість роботи, що виконати за один день її буде дійсно нереально. І ти її не виконаєш. І отримаєш заслуженого «лебедя» навпроти свого прізвища в журналі. А це точно не потішить тебе, до того ж з'явиться «хвіст», який треба буде підтягувати. Якщо ти і це будеш відкладати на завтра, то до кінця чверті ризикуєш провести кілька днів у постійній гонитві за вчителями з криками «Ну візьміть!», «Я приніс доповідь!», «А що мені ще принести?» І т.д.
Ну і останнє, і чи не найголовніше:

6. Відпочивай!

Не треба сприймати навчання як нескінченний страшний марафон, який переривається лише на час канікул. Якщо будеш цілодобово думати тільки про «цієї чортової контрольної», «дурці-математикові» і тому подібним жахам, не те, що вчитися - жити не захочеться! У вільний час займайся улюбленими справами, розслаблюйся і пам'ятай - школа придумана, щоб легше було засвоювати знання, а не щоб отруїти життя всім підліткам світу. Удачі в навчанні, і не тільки!