/Files/images/BIBLIOTEKA/фото2.jpg

Покров Пресвятої Богородиці - православне свято. Відзначають його 14 жовтня.

Історія цього свята почалася в 911 році в Константинополі. Трапилося чудо й з'явилася Богородиця в супроводі Ангелів. Вона молилася про життя людей, а потім зняла покров і накрила їм місто. З тих пір з'явилося це свято. І щороку в цей день Пресвята Діва накриває покровом світ, захищаючи людей від зла й болю.

За таку довгу історію свята Покрова Пресвятої Богородиці обросла численними обрядами, традиціями і прикметами.

Самою головною традицією на Покрову вважалося закінчити всі польові роботи, врожай до цього дня повинен був бути зібраний. Народ відзначав цю радісну подію.

З цього дня у всіх хатах та будиночках починали обігріватися і топити печі. Адже саме в цей день вважалося, що Осінь зустрічається з Зимою.

Який Покров, така й зима.

Із цього дня зима починає домінувати над осінню. Тепла вже не буде. Починаються нічні заморозки

Дітей на порозі хати обливали водою для того, щоб застудою не боліли. Загартовування завжди вважалося відмінним профілактичним засобом від простудних захворювань. Але чому це відбувається на порозі? Енергія на порозі зустрічається з фізичного світу й астрального. Вважалося, що саме астральні сили допоможуть уникнути різних хвороб.

Погодні прикмети на Покрову пресвятої Богородиці:
Якщо в цей день випав сніг - це вважалося до гарної зими і спокійного сімейного благополуччя. Помічали, що якщо почався відліт журавлів значить буде сувора зима. Вітер, якщо дув з півдня, також говорив про холодну і сніжну зиму. Якщо ж вітер був змінний - значить зима буде з відлигами.

Так як Покрова Пресвятої Богородиці один з найважливіших церковних свят в цей день заборонялося працювати вдома і на городі, не можна лихословити, сваритися з людьми.

Кiлькiсть переглядiв: 287