3 грудня - Міжнародний день інвалідів

За офіційними даними, близько 10% населення світу, або 650 млн людей є інвалідами.

У 1992 році, в кінці «Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй» (1983-1992 роки) Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня «Міжнародним днем інвалідів».

Це десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів в цілях покращення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей.

Пізніше Асамблея закликала держави-члени проводити заходи в підтримку цього Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю.

Проведення 3 грудня «Міжнародного дня інвалідів» спрямовано на посиленні уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, посиленні уваги суспільства до переваг які воно отримує від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Мета, заради якої був проголошений цей день, - повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ці цілі були зазначені у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році.

У грудні 2006 року ООН прийняла Конвенцію про права інвалідів, у 2008 році вона набула чинності. Конвенція націлює на сприйняття інвалідності як, в першу чергу, питання прав людини, а не тільки медичного забезпечення, благодійності або залежності від оточення.

За останні десятиріччя в Україні особливо гострою стає проблема дитячої інвалідності. За даними Державного комітету Статистики в 2006 р. в Україні налічувалося 168 128 дітей-інвалідів віком до 18 років. Причинна структура первинної інвалідності у дітей віком до 16 років : на І-му місці – вроджені аномалії, деформації та хромосомні порушення – 23,8%; на ІІ-му місці – хвороби нервової системи – 20,0%; на ІІІ-му місці – розлади психіки та поведінки – 16,1%.

Наші заходи до дня інвалідів

/Files/images/svyata/den_nvaldv/DSC01524.jpg /Files/images/svyata/den_nvaldv/inval_2016_02.jpg

Перебороти долю: українці-паралімпійці (урок мужності)

03 грудня у Всесвітній день людей з особливими потребами учні 5-В класу завітали до бібліотеки № 5. Дітям розповіли про Паралімпійські ігри та паралімпійську збірну України, одну з найсильніших у світі. П’ятикласники побачили сюжети ТСН про українських чемпіонів-паралімпійців: бігуна Ігоря Цвєтова, метальницю диска та клаба Зою Овсій, плавця Євгєнія Богодайко, лижницю-біатлоністку Юлію Батенкову. Долі спортсменів з обмеженими фізичними можливостями не залишили байдужими школярів. Діти були вражені мужністю й силою волі цих людей та відчували неймовірну гордість за рідну державу.

/Files/images/3_dek/IMG-4afe116834d359e5b26cce81c7e0aaeb-V.jpg/Files/images/3_dek/IMG-d3549ccf039aee007406dabde631fd8f-V.jpg/Files/images/3_dek/IMG-190a3026923bd7f4b50ecc9094564a24-V.jpg